20.09.14. NOWA ŚWIĘTOJAŃSKA- tym razem filmowa :)

fb

Wydarzenie opiera się na otwarciu ul. Świętojańskiej w Gdyni dla spacerujących, którzy pragną poczuć filmową atmosferę miasta w dniu 20.09.2014. Tym razem impreza będzie miała charakter elegancki a zabytkowe auta nie będą mogły mieć mniej niż 30lat.

Impreza odbędzie się równolegle i we współpracy z 39-tym gdyńskim Festiwalem Filmowym. Będzie ona aktywną wędrówką mieszkańców, turystów oraz aktorów 39 Festiwalu Filmowego w Gdyni po głównej ulicy miasta która tego dnia od 16.00 do północy będzie deptakiem.

Ogólny program FILMOWEJ ŚWIĘTOJAŃSKIEJ:

 1. Uroczysty przejazd kawalkady zabytkowych aut ze zbiórki na Świętojańską 15.55

 2. Wystawa zabytkowych aut na ,,deptaku” Świętojańskim od godz 16.05

 3. Prezentacja zabytkowych gdyńskich trolejbusów i 50-letniego wozu strażackiego

 4. Wystawa MM Modernizm w Muzeum Miasta Gdyni godz. 15.00 – (odsłona filmowa)- patronat Festiwalu Filmowego w Gdyni, wraz z koncertem przebojów z lat 80 – 90-tych stylizowanych na piosenki z lat 30-tych (Magda Smuk, Maciej Łyszkiewicz).

 5. Otwarcie wydarzenia na scenie przy Info Boxie 15.30 

 6. Rozpoczęcie cyklu 39 konkursów dotyczących filmów polskich (cenne nagrody, książki, encyklopedie, karnety na bankiet zakończenia Festiwalu) od 15.30 do godz. 20.00

 7. Konkursy i muzyka klubowa ze sceny do północy, występ zespołu Les Bigos z płytą ,,Gdynia”, Cisza Nocna, No Limits- filmowo, Glennskii Meyer, Dje Romero i Bloom.

 8. Inscenizacja dwóch filmowych, ulicznych scen z autami z epoki : scena z amerykańskiego filmu gangsterskiego oraz scena z 007 zgłoś się (uliczne aresztowanie gangsterów, złoczyńców) godz. 17.30

 9. Imprezy filmowe w Infoboxie od 17.00 do 23.00.

 10. Korzystanie z oferty wszystkich lokali i sklepów otwartych na Świętojańskiej – pokazy gotowania, oryginalne potrawy dla mieszkańców, darmowy poczęstunek i wysokie rabaty, specjalny poczęstunek dla gości Festiwalu Filmowego w Gdyni (z plakietką festiwalową) do północy.

 11. Cafe Art. U Muzyk’uff, festiwalowy klub, catering i specjalna zniżka dla uczestników, nieustająca muzyka filmowa: Komeda, Killar, Preisner, Badalamenti, Nino Rota, Mancini…

 12. Zabawa taneczna – na ulicy Świętojańskiej przy muzyce klubowej, ze sceny.

 

UWAGA:
Miejscem zbiórki zabytkowych aut przed sobotnim pokazem jest POLANKA REDŁOWSKA. Początek zbiórki o godz 15.30. Start na imprezę o 15.55.

Zapraszamy auta wyprodukowane przed 84r oraz auta ciekawe i niespotykane.
Każdy właściciel auta otrzyma kupon na posiłek do wykorzystania od godz 20 na deptaku Świętojańskim, bilet do Parku Wodnego, voucher na masaż tajski lub kupon na kompleksowe czyszczenie auta do myjni parowej.
Dla 3-ech najciekawszych aut Organizacja Wypraw ufunduje nagrody.
Chętni mogą wyreżyserować i przedstawić krótką inscenizację filmową z
udziałem ich samochodów. Każdy kto weźmie udział w inscenizacji otrzyma
podwójne zaproszenia na kolację do restauracji Hotelu Gdynia o wartości 150zł.

Partner i fundator nagród:

PrimaveraSPA-LogoPodst_siec