DUBAJ EKSKLUZYWNIE 8-15.01.2016

Dubaj

BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

FB Wydarzenie dotyczące tej wyprawy!

W cenie:
Przeloty z Warszawy z bagażem 23 kg, Hotel 5*, śniadania, obiadokolacje, transfery lotniskowe, narty w Ski Dubai, wjazd Burj Khalifa, zdjęcia przy Burj al Arab, pokaz Dubai Fountains, plażowanie na Jumeirah, wycieczka po starym Dubaju, wejściówki do Global Village.

koszt 6000 zł/os.

Dojazd: Warszawa – Dubaj – Warszawa

Transfery: Lotnisko – Hotel – Lotnisko

Noclegi: Hotel 5* (2 posiłki, 6 noclegów)

Dzień 1:

Meczet Jumeirah Chętnie fotografowany meczet jest jedynym w Dubaju, który zezwala innowiercom na zwiedzanie.

2017576_dubaj8

 

Burdż Chalifa (Burj Khalifa) Wjazd na 124 piętro 1,5 godziny
Budowa rozpoczęta 21 września 2004, zakończyła się 16 sierpnia 2009 roku. Wysokość budowli to 829 metrów. Budynek posiada 163 piętra użytkowe. Koszt budowy to 1,5 miliarda dolarów.
Burdż Chalifa zaprojektowany został przez przedsiębiorstwo architektoniczne Skidmore, Owings and Merrill, które projektowało także budynki Sears Tower oraz Wieżę Wolności.
Ogólny wygląd i plan wieży nawiązuje do kwiatu pustyni oraz architektury islamu. Wieżowiec składa się z centralnego rdzenia oraz 3 „ramion” – w miarę wzrostu wysokości wieżowca poszczególne „ramiona” są coraz mniejsze, co nadaje mu smukłości i niezbędnej aerodynamiki. Na samym szczycie centralny rdzeń przechodzi w iglicę wieńczącą budynek. Najniższe piętra wieży zostały przeznaczone na hotel, którego wystrojem zajął się Giorgio Armani

BURJKHALIFA-2

The Dubai Fountains Kompleks jednych z największych i najpiękniejszych na świecie tańczących fontann.
Fontanna jest zainstalowana na 30 – hektarowym Burdż Chalifa Lake, a strumienie wody strzelają na wysokość 154 metrów, co równa się wysokości 50 piętrowego budynku. Fontanna ma długość 275 metrów i składa się z pięciu okręgów o różnych rozmiarach i dwóch głównych łuków. Kompleks został zaprojektowany przez twórców Fontanny Bellagio w Las Vegas. Fontanna w Dubaju daje pokaz codziennie, repertuar przewiduje m.in. Sama Dubai, Baba Yetu , piosenkę wielokrotnie nagradzaną w Suahili, najlepiej sprzedający się utwór taneczny Shik Shak Shok oraz utwór światowej sławy włoskiego tenoru Andrea Bocelli, con Te partiro.
Ponad 6600 świateł i 25 kolorowych projektorów stwarza spektakl wizualny. Wiązka światła skierowana w górę jest widoczna nawet na wysokości 30 kilometrów.

Godziny spektaklu:
sobota – czwartek
13:00 i 13:30, 18:00 – 23:00 co 30 minut
piątek
13:30 i 14:00, 18:00 – 23:00 co 30 minut

dubai-fountain-6[2]

***W okolicy znajdują się liczne domy towarowe, a wśród nich:

The Dubai Mall Jest największym centrum handlowym na świecie pod względem powierzchni, która wynosi 112,4 ha. W Dubai Mall znajdziemy największe na świecie akwarium ze szkła akrylowego. Pływa w nim 33 tys. morskich żyjątek, a samo akwarium dzięki swoim rozmiarom trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Turyści mogą również przespacerować się szklanym tunelem i podziwiać pływające nad głową rekiny. W centrum mieści się także największy w regionie multipleks – Reel Cinema posiada 22 ekrany i ponad 2,8 tys. miejsc. Czas między zakupami można spędzić na lodowisku o rozmiarach olimpijskich lub w parku rozrywki Sega Republic. Wnętrza centrum są bogato zdobione, przestronne, wręcz przytłaczające. Bogactwo, przepych, monumentalność, rozmach i inne słowa opisujące gigantyczną budowlę są jak najbardziej na miejscu.

the-dubai-mall-exterior

 

Dzień 2:
Bur Dubai (historyczna dzielnica Dubaju)

Dubai Muzeum w Al Fahidi Fort główne muzeum w Dubaju. Otwarte w 1971 roku z inicjatywy szejka Raszida II ibn Sa’id Al Maktuma, ówczesnego władcy emiratu. Muzeum mieści się w forcie Al-Fahidi, który jest najstarszym istniejącym budynkiem w Dubaju. Zbudowany około 1787 roku na planie kwadratu stoi tuż przy murach miejskich. Zadaniem fortu była obrona miasta przed koczowniczymi plemionami. Później pełnił rolę pałacu władcy, koszar i więzienia. Muzeum skupia się na pokazywaniu życia mieszkańców emiratu z czasów przed rozpoczęciem wydobycia ropy naftowej w latach 60. XX wieku. W muzeum znajduje się kolekcja dawnej broni, instrumentów muzycznych i przedmiotów codziennego użytku. Wyświetlane wideo pokazuje historię Dubaju od połowy XX wieku do czasów obecnych. Rozwój miasta można zobaczyć na historycznych mapach. Obok wystawy instrumentów muzycznych można posłuchać tradycyjnej muzyki. Na dziedzińcu zbudowano letni dom arabski (arisz). W podziemiach znajdują się dioramy pokazujące przybrzeżne targowisko (suk), ulicę z warsztatami kowala, cieśli, krawca oraz sklepem tekstylnym, czy dioramy ze scenami z życia na pustyni: przedstawiona jest uprawa daktyli, pustynne zwierzęta oraz namiot Beduinów wraz z wyposażeniem i przedmiotami codziennego użytku.

1

Heritage and Diving Villages – wioski turystyczne poświęcone kulturze Dubaju i historii poławiania pereł
Shindagha to żywy dowód na szacunek władz do przeszłości Dubaju. Wystawy w wiosce nurkowej przybliżają rolę poławiania pereł w historii Dubaju, natomiast w wiosce kulturowej garncarze i tkacze kultywują tradycję rzemieślniczą.

bur-dubai-226-750x562

Gold Souk (Złoty Targ) to tradycyjny bazar. Tradycja targowisk ze złotymi wyrobami w Dubaju sięga lat 40. XX wieku, kiedy przedsiębiorcy (przede wszystkim z Indii i z Iranu), skuszeni polityką wolnego handlu zaczęli masowo tu przyjeżdżać i sprzedawać swoje wyroby. Gold Souk to jeden z najsłynniejszych targów – znany w całym kraju i poza jego granicami. Uzasadnia on sławę Dubaju jako „Miasta Złota”. Można tu kupić przede wszystkim wyroby ze złota. Niezliczona ilość targowisk proponuje biżuterię dosłownie w każdej postaci. Jest to głównie ekskluzywna biżuteria produkowana przez najlepszych rzemieślników i artystów w Dubaju. Szczególnie magicznie Gold Souk wygląda wieczorami, kiedy blask zachodzącego słońca i światło latarni odbija się w drogocennych przedmiotach. Wchodząc na teren targu musimy zaopatrzyć się w cierpliwość – większość sprzedawców będzie próbowała nas namówić do zrobienia zakupów właśnie na ich stoisku.
Targ Złota położony jest kilka minut spacerem od szkoły Al Ahmadijja i rozpościera się wzdłuż ul. Sikkat al-Khali. Można tu wejść z kilku stron: od dworca autobusowego, od ul. Old Baladiya albo ul. Naif. Potencjalnych klientów zawsze wita spora drewniana brama z zadaszonym przejściem. Pamiętajmy że w czasie sjesty (około 13-16), a także przez całe piątkowe przedpołudnie (do 16), sklepiki są nieczynne. We wschodniej części ul. Sikkat al-Khali znajdziemy parę sklepów z perfumami. Można tu nabyć tradycyjne arabskie perfumy, charakteryzujące się mocnym zapachem. Pachnidła w zetknięciu z ciałem łagodnieją, dlatego lepiej ich nie wąchać prosto z opakowania. Sprzedawane są tu także bardziej łagodne, zachodnie wody toaletowe. Niedaleko od Gold Souk znajduje się kolejny targ – Spice Souk.

Gold-Souk-44258

BurJuman – jeden z najstarszych domów towarowych

Dzień 3:

Jumeirah Beach – plaża

JBR3

Burj Al Arab (Wieża Arabów) jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Projekt wykonał Tom Wright z firmy WS Atkins PLC. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem świata niezawierającym pomieszczeń biurowych oraz najwyższym budynkiem hotelowym świata. Hotel posiada wyłącznie apartamenty, których w sumie jest 202. Najmniejszy zajmuje 169 m², a największy 780 m². W budynku znajduje się kilka restauracji – w tym Al Muntaha („najwyższa” lub „ekstremalna”), umiejscowiona w dobudówce zawieszonej 200 m nad poziomem morza, i Al Mahara („ostryga”), położona pod wodą – dwa baseny, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z prawdziwą, żywą rafą koralową. Całość, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest niezwykle złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi. Nocą obiekt oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach.Wszystkie przedmioty wyposażenia wnętrz zostały specjalnie zaprojektowane lub wybrane dla tego hotelu. Najbardziej luksusowe apartamenty posiadają złote i złocone elementy wyposażenia. Każdy z gości ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Na żądanie goście otrzymują własnego kucharza, dodatkową ochronę, samochód i kierowcę. W przypadku rezygnacji z własnego kucharza posiłki przygotowywane są według indywidualnych zamówień i w porach dogodnych dla gościa. Do restauracji Al Mahara goście dowożeni są pojazdem symulującym łódź podwodną. Na wyposażeniu apartamentów znajduje się każdy wyobrażalny sprzęt, poczynając od stołów bilardowych, saun i kilku wielkoformatowych ekranów telewizyjnych, a na komputerach z dostępem do niecenzurowanego internetu kończąc.

burj-al-arab-homepage-carousel

Evening Desert Safari- dla chętnych

Po południu odbiór z hotelu i przejazd na pustynię. Program: przystanek na napoje bezalkoholowe, safari po pustyni, wizyta na farmie wielbłądów, przejazd do tradycyjnej arabskiej osady – możliwość przejażdżki na wielbłądzie, sand skating (jazda na desce po wydmach), malowanie henną, poczęstunek – arabska kawa oraz daktyle. Kolacja w formie bufetu BBQ, pokaz tańca brzucha. Powrót do hotelu. Koszt 150Aed.

Dzień 4:

Ski Dubai zaskakuje wchodzących temperaturą utrzymującą się na poziomie -3 stopni, nowoczesnym wyciągiem i masą śniegu pod dachem. Oczywiście, nie jest to miejsce, w którym na nartach można poszaleć, nie ma tu kilometrów trudnych tras, ale też nie o to tu chodzi. Zainteresowanie stokiem jest tak duże, że bilety trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Chętni na skorzystanie ze snowparku stoją w długich kolejkach, podobnie jest w przypadku kupna biletów na pokazy pingwinów. Tak, w kraju, w którym zobaczymy niejednego wielbłąda, mieszkają również pingwiny. Ski Dubai to pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie. Można tu pojeździć na nartach, na snowboardzie, wybrać się na sanki albo po prostu ulepić bałwana. Na turystów czekają zjeżdżalnie, wyciąg krzesełkowy, rampy do skoków, a także 5 tras różniących się poziomem trudności (najdłuższa ma 400 metrów i ponad 60-metrowy spadek). Dla snowboardzistów przygotowano Freestyle Zone, a dla rodzin z dziećmi ogromny park interaktywny o powierzchni 3000 metrów kwadratowych – największy kryty snowpark na świecie.

ski-dubai

 

Sheikh Zayed Road

bustling-sheikh-zayed-road-bustling-sheikh-zayed-road

Jumeirah Islands

72906032dcf9

 

Dzień 5:

Palm Jumeirah (Wyspy Palmowe) zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych od 2001 roku na dnie szelfu.

palm-jumeirah

Global Village

global-village

 

Dzień 6:

Dubai Marina

24714-IYsIK

Spacer słynnym deptakiem The Walk i wizyta w jednym z klimatycznych barów przy plaży Barasti. Dla chętnych 2h rejs tradycyjną arabską łodzią Dhow po wodach Mariny z kolacją. Koszt 220Aed.

 

Oman i rejs łódką. Całodzienna wycieczka do przepięknych fiordów i wysp regionu Musandam w Omanie. Wyjazd z hotelu wcześnie rano, przejazd do Dibby, rejs tradycyjną łodzią arabska dhow do Omanu, z możliwością obejrzenia delfinów i kąpieli w wodach Zatoki Omanu Oceanu Indyjskiego (snorkeling). Obiad z owoców morza na łodzi. Wieczorem powrót do Dibby i transfer do hotelu.

Opcja dodatkowo płatna. POLECAMY!!!

 

Zapewniamy polskiego przewodnika jednego dnia.

Opcje dodatkowe:

Oman i rejs łódką. Całodniowa wycieczka do przepięknych fiordów i wysp regionu Musandam w Omanie. 

Evening Dessert Safari. Safari po pustyni, wizyta na farmie wielbłądów, przejazd do tradycyjnej arabskiej osady – możliwość przejażdżki na wielbłądzie, sand skating (jazda na desce po wydmach), malowanie henną, poczęstunek – arabska kawa oraz daktyle. Kolacja w formie bufetu BBQ, pokaz tańca brzucha. Powrót do hotelu. Koszt 220Aed.

Wycieczka wynajętym jachtem dookoła Burj Al Arab,  4 godz, koszt 2500Aed za łódź.

Aquaventure Water Park – opcjonalnie

marine_and_waterpark_aquaventure_waterpark_24_09_2014_8965ext

Dubai Camel Racing Club

2674i2C26C2C6D33B7FD6

 

Skydive dubai – skok ze spadochronu nad „Palmą” 2000 zł

maxresdefault

Organizacja Wypraw
ul.J.Wiśniewskiego 13, 81-335 Gdynia
tel.691 652 044, 507 012 700
www.organizacjawypraw.pl
info@organizacjawypraw.pl