RÓWNONOC- 21.03.14. klasyczne przywitanie wiosny!


równo1

Tego jeszcze nie było!
Pierwszy raz w historii ulicy Świętojańskiej będzie ona deptakiem. Miasto zamyka ulicę!!! Zostanie zamknięty ruch kołowy. Ulica będzie miejscem wystawy! Tego dnia restauracje, kawiarnie, bary i sklepy będą czynne do północy.

Na miejscu za nieduże pieniądze z BULI BARU będą serwowane gorące napoje, kawa, herbata, grzane wino, grzane i zimne piwo. Z Dj-Chevi Busa w eter polecą przyjemne pląsy. Zagrają najlepsi trójmiejscy poruszacze tłumów; Dj Krzycki i Dj Vintage Wagen! Dla aktywnych będzie ustawiona ścianka wspinaczkowa.

Tego wieczoru równolegle z naszą wystawą w 16-tu miejscach ulicy Świętojańskiej (kawiarnie, galerie, księgarnie…) odbędą się wystawy zdjęć poświęcone ponad 80-letniej historii ulicy, miasta i rajdów samochodowych odbywających się dziesiątki lat temu…

Koszt imprezy dla kierowców aut to symboliczne 2zł. W tej cenie otrzymacie dwie naklejki. Pierwsza będzie okolicznościową pamiątką ze spotu. Druga naklejona na aucie będzie upoważniała do wjazdu na ,,deptak”. Straż Miejska nie wpuści bez naklejki dlatego trzeba być o 17 na Skwerze by zaopatrzyć się w bileto-wlepy.
Wjazd na Świętojańską będzie możliwy tylko od ul.10 lutego!

Podczas spotu odbędzie się jedyny w swoim rodzaju pokaz, podczas którego silnik pracuje bez oleju, ze zdjętą misą olejową i pokrywą zaworów. Będzie możliwość zobaczenia co daje formula oparta na nanotechnologii SUPROTEC – ATOMIUM.

Pośród kierowców aut zostanie rozlosowanych 6 nagród. Główną nagrodą dla właścicieli aut będzie weekendowy pobyt w pensjonacie Dworek Karwia dla 2 osób. 3 dodatki do olejów silnikowych dla 3 właścicieli klasycznych aut ufunduje firma Suprotec. Organizacja Wypraw funduje koszulkę z serii Dark-Tatoo-Rider Style. Publiczność natomiast wybierze swojego faworyta w głosowaniu na najciekawsze auto a zwycięzca otrzyma okolicznościowy puchar.

Jedna osoba z publiczności wylosuje nagrodę w postaci jednego noclegu z kolacją i śniadaniem dla 2os  w pensjonacie Muzeum VW.

Losowanie nagród o godz 21 przy pomniku Harcerzy.

Zbiórka o 17.00 na Skwerze Kościuszki, ustawiamy się tematycznie i wyjeżdżamy na Świętojańską o 17.55.

Mile widziane staruszki wyprodukowane przed 1989r.

https://www.facebook.com/events/1379174038990782/

OLDTIMERY